O nás


Firma Koddy & Lenny s.r.o. byla založena zkušenými lektory za účelem pomoci studentům. Snažíme se o lidský přístup a pochopení probírané látky. Nesouhlasíme s dnešní výukou na školách, přijde nám zastaralá a nemoderní, a proto doučka i kurzy koncipujeme jinak za využítí různých pomůcek. Ať už jsou to mechanické nástroje na demonstraci fyziky nebo programy na ověření matematických výpočtů či modely, v nichž rozšiřujeme prostorové vidění při deskriptivní geometrii.


V centru Prahy…


  • ico zluty penagon   Sídlíme v Praze na Vinohradech, kde se odehrávají jak kurzy, tak doučování
  • ico zluty penagon   Působí u nás lektoři s patřičnými znalostmi, ale zároveň i se smyslem pro humor :-)
  • ico zluty penagon   Jsme tu pro malé i velké děti, studenty, ale také pro dospělé každého věku

Lektoři

Dávat dohromady tým lektorů, kteří mají stejnou filozofii popsanou výše je nesmírně těžké. Zatím se nám to daří a můžeme vám garantovat, že vaše studijní výsledky (případně výsledky vašich dětí) půjdou po našem doučování či kurzech nahoru a zároveň si odnesete i něco praktického do života.

Tomáš Kodad

Tomáš Kodad


matematika fyzika Deskriptivní geometrie informatika Španělský jazyk
S doučováním začal vlastně náhodou, kdy ho kamarádka požádala o pomoc s matikou. V učení našel zálibu a svou silnou stránku a začal s doučováním naplno. I po dokončení ČVUT tráví se studenty každý týden okolo 20 - 30 hodin. V roce 2015 s lektorkou Lenkou založil vzdělávací centrum Pochopim.cz, kde nyní pod jejich vedením učí 8 lektorů. Tomáš má na starosti komunikaci se studenty/rodiči a marketing. Dále vede maturitní/přijímačkové kurzy z matematiky a deskriptivní geometrie. Část svého studia strávil ve Střední Americe, ze které si kromě znalosti španělštiny přivezl i srovnání ve vzdělávání.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Tomáš Kodad

Lenka Schöpferová

Lenka Schröpferová


matematika fyzika Angličtina informatika
Lenčinou specializací je angličtina, CAD systémy a grafické programy (PS, Corel, Inkscape…). Je spolumajitelkou centra Pochopim, kde má nastarosti grafiku a vedení lektorů. Zároveň studuje energetiku a management na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Lenka Schröpferová

Hana Ciosová

Hana Ciosová


Ruský jazyk Čeština pro cizince Čeština
Hančinou specializací je jazyk český, dějepis a rétorika. Její největší devizou je dlouholetá praxe a schopnost vyjít vstříc požadavkům klienta. Věnuje se především výuce jazyka českého, a to na všech úrovních školství. Vyučovala jazyk český jak na základní škole (zde hodně pracovala se studenty se specifickými poruchami učení), tak na střední škole. Již osm let se také věnuje výuce češtiny pro cizince. Při práci využívá své znalostí jazyka ruského a anglického.
Lektorka vzdělávacího centra Pochopim.cz Hana Ciosová

Anička Šmejkalová

Anička Šmejkalová


matematika biologie Angličtina Německý jazyk Srbský jazyk Slovinský jazyk
Anička je naše odbornice na jazyky. Kvůli práci rodičů v různých zemích Evropy chodila už od mala do anglických škol a umí i další, pro nás možná trochu netradiční, jazyky. Její hodiny jsou plné energie a dokáže rozmluvit i tu největší stydlivku. Dokáže kvalitně připravit na zkoušku, pracovní pohovor i budoucí pobyt v zahraničí. Studuje Lékařskou fakultu UK.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Anička Šmejkalová

Tereza Ellschlöger.

Tereza Ellschlögerová


matematika Čeština Angličtina
Tereza se stará o naše nejmladší studenty z prvního stupně a také o studenty každého věku, kteří se chtějí zdokovanlovat v angličtině.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Tereza Ellschlögerová

Božena Voldřihová

Božena Voldřichová


Speciální pedagogika
Absolvenka oboru speciální pedagogika předškolního věku, v rámci semináře se zajímá o Waldorfskou pedagogiku pro základní školy a učitelky mateřských škol, programu Začít spolu a dalších. Má praxi s dětmi předškolního věku v běžných mateřských školách i mateřských školách speciálních. Nyní pracuje jako učitelka - logoped v mateřské škole speciální pro děti s narušenou komunikační schopností.
Lektorka vzdělávacího centra Pochopim.cz Bc. Božena Voldřichová

Kamil Cinkraut

Kamil Cinkraut


matematika fyzika
Už několik let působím jako vedoucí mládeže v turistickém oddíle. V současnosti student učitelství na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Matika i fyzika mě baví a naplňuje, a rád předávám své znalosti z těchto oborů dále. V doučování vidím výzvu přizpůsobit se požadavkům studentů a baví mě individuální přístup. Mezi mé největší záliby patří slackline a jogging. Mimo to si rád zahraji na kytaru nebo přečtu pěknou knížku.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Kamil Cinkraut

Šárka Burkytová

Šárka Burkytová


matematika Angličtina Čeština
Další lektorkou v našem týmu Pochopim je Šárka. Věnuje se především studentům základních škol, kterým předává svůj literární a cestovatelký přehled. Šárka je studentkou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ve volném čase ráda čte, chodí do divadla a cestuje.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Šárka Burkytová

Kateřina Švamberg.

Kateřina Švambergová


Angličtina Španělský jazyk
Káťa je absolventkou diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Odjakživa ji to táhlo k cizím jazykům a zatím výborně ovládá dva: kromě angličtiny během studia bilingvního gymnázia zahořela i láskou ke španělštině. Své nadšení ráda předává dál a pomůže ostatním se rozmluvit a postupně zlepšit jejich úroveň AJ nebo ŠJ. Katka žije dlouhodobě v zahraničí a proto jsou lekce s ní možné pouze on-line.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Kateřina Švambergová

Tereza Kuželková

Tereza Kuželková


matematika Angličtina Čeština
Tereza pečuje převážně o menší žáky ze základní školy. Studuje na Pedagogické fakultě obor Učitelství pro 1. stupeň a s tím souvisí i zaměření na všechny předměty v rozsahu prvního stupně. Ve volném čase se věnuji skautingu, čtení a přátelům.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Tereza Kuželková

Adam Cerha

Adam Cerha


matematika
Pokud máte problém s matematikou, tak Adam je ten správný člověk, kterého hledáte. Stal se naším lektorem matematiky, která ho odjakživa zajímá, stejně jako přírodní vědy. Matematiku se chystá nadále studovat a jednou se jí i věnovat v profesním životě.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Adam Cerha

Marie Sůvová

Marie Sůvová


chemie
Marie je naší druhou lektorkou chemie a novou posilou do našeho lektorského týmu. Studuje na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a její specializací je potravinářství a biochemická technologie. Kromě chemie umí se domluví i několika světovými jazyky, které ovšem v našem vzdělávacím centru nedoučuje.
Lektorka vzdělávacího centra Pochopim.cz Marie Sůvová

Jorge Zulaica

Jorge Zulaica


Španělský jazyk
Jorge is a native Spanish teacher with vocation, training, certificates and experience. He likes working by using dynamic activities and having a happy and comfortable atmosphere with the students. He thinks that they are the protagonists and his opinion is that a teacher has to transmit motivation, so that they learn with confidence and speaking more than the teacher. Without the fear of failing!
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Jorge Zulaica

Tamara Jenkins

Tamara Jenkins


Angličtina
Tamara je nejlepší lektorka angličtiny, co jsem potkal za dlouhých 14 let, co se AJ učím. Jsem moc rád, že souhlasila s nabídkou učit v našem vzdělávacím centru a stala se tak kvalitní posilou našeho týmu lektorů. (slovy Tomáše K.)

Before moving to Prague with my husband, I taught in high school for 20 years, teaching Math, English and Spanish. After moving to Prague, I started to teach English at C.V.U.T, and was just recently awarded a prize for the best non-technical teacher of 2015. I also teach yoga, and do yoga every day. Other things I enjoy doing are hiking & camping, travelling, cooking and reading.
Lektor vzdělávacího centra Pochopim.cz Tamara Jenkins